Телескоп Orion Dobson Skyquest XT8 Class
Price: |
29550.00 грн |
{{variant.name}}:
|
{{opt.name}}
{{opt.name}}
|
Компанія Orion, заснована в 1975 році в Каліфорнії, за роки своєї роботи здобула визнання та повагу серед аматорів астрономії. Якісна оптика, конкурентні ціни і, мабуть, найкращий сервіс користувача в галузі — ось візитна картка Orion. У своїй діяльності компанія керується принципом: американський споживач має отримувати максимально якісний продукт та послуги.
Компанія Orion представляє під своїм брендом власні оригінальні розробки, так і найбільш вдалі рішення інших виробників. Критерії при цьому прості – максимальна якість та інноваційність. До речі про якість: у компанії здійснюється подвійний контроль якості - на фабриці та на оптовому складі.
У США Orion володіє мережею роздрібних магазинів, що спеціалізуються на оптиці, та Інтернет-магазином. На сьогоднішній день компанія має представництва у 27 країнах світу.
Пристрій простий, як і все геніальне, що дозволяє провести налаштування оптики телескопа навіть новачкові і в короткий час. Далі слід згадати чудовий шукач 9x50 зі зламом осі, що дає правильно орієнтоване (пряме) зображення.
Також варто відзначити окуляри, що входять в комплект - це якісні, класичні, симетричні очки Sirius Plossl 25 мм і 10 мм, з якими телескоп має збільшення в 48х і 120х. Ну і, звичайно, систему наведення на об'єкти «IntelliScope computerized object locator».
Слід звернути особливу увагу при складанні, так це на монтаж енкодерів на осях телескопа, від правильності їх монтажу залежить якість роботи системи наведення.
Монтування телескопа виготовлене з чорної ламінованої матуріалу. Відразу варто відзначити, що чорний колір хоч і ефектний, але не дуже практичний (залишаються відбитки пальців), тому бажано відразу протерти телескоп звичайним засобом для догляду за меблями з антистатиком, це, до речі, захистить його від зайвої вологи. Темно-коричнева металева труба телескопа жорстка та надійна, справляє чудове враження.
В цілому просто нема до чого серйозно причепитися: все, що потрібно, регулюється, все, що має обертатися, обертається, причому плавно і без люфтів. Якість матеріалу та припасування всіх деталей не викликає жодних нарікань.
Привертає увагу особливості його конструкції. Наприклад, бічні стійки монтування, на яких, власне, і розміщений телескоп. Їхня конструкція полегшена, і з інженерної точки зору вони виконані дуже грамотно. Для забезпечення регулювання балансу труби телескопа реалізовано дуже дотепне рішення - система CorrecTension, яка є ручкою, що регулює притиск осі телескопа до монтування.
Таким чином, у поєднанні з підшипниками з надвисокомолекулярного поліетилену (UHMW) та тефлону досягається плавність руху телескопа по обох осях.
Також на монтуванні розташована надійна та зручна ручка для перенесення телескопа
Труба телескопа оснащена 2" вузлом фокусування, виготовленим за схемою Крейфорда. Стандартний перехідник, що входить до комплекту, дозволяє використовувати з телескопом як 2", так і 1,25" окуляри. Також є можливість приєднувати дзеркальні фотоапарати для зйомки Місяця та Сонця (потрібне кільце -перехідник на байонет фотоапарата та Сонячний фільтр).
Усередині труба має якісне чорніння для зменшення світлорозсіювання. Оправа головного дзеркала дозволяє встановити вентилятор для примусового охолодження (особливо актуально при великих перепадах температури). Пружні юстирувальні гвинти забезпечують точне та надійне налаштування оптики телескопа.
Ще однією «фішкою», що суттєво додає комфортність керування телескопом, є спеціальна ручка, закріплена у переднього зрізу труби телескопа, використовуючи яку спостерігач легко може переміщати трубу в необхідному напрямку. Кришка, що закриває трубу телескопа, також незвичайна і має виступи з боків для зручності зняття.
Дзеркала телескопа мають захисне покриття на основі діоксиду кремнію, що значно збільшує їхню стійкість до несприятливих зовнішніх факторів.
Фокусна відстань цього 200мм телескопа дорівнює 1200мм, звідси видно, що інструмент відноситься до розряду середньосвітлосильних і є тією «золотою серединою», яка дозволяє успішно використовувати його для практично необмеженого кола об'єктів, що спостерігаються від Місяця і планет до об'єктів далекого космосу. Цим же обумовлена невибагливість телескопа щодо підбору окулярів і простота налаштування оптики і фокусування.
Тестування оптики телескопа зі штучної зірки та подальші польові спостереження показали дуже гарну якість оптики. Лише легкий натяк на залишкову сферичну аберацію, повну відсутність астигматизму, плавну форму дзеркала без завалів та зональних помилок.
Центральне екранування телескопа вторинним дзеркалом становить 23% по діаметру, що дуже хорошим показником (екранування нижче 18% прийнято вважати відмінним, а 33% - допустимим для візуальних спостережень).
Роздільна здатність телескопа 0,57 кутових секунд, що більш ніж у 100 разів вище, ніж у людського ока. Діапазон робочих збільшення телескопа від 30х до 300х.
Проникна здатність до 14 зіркової величини, це означає, що телескопу потенційно доступні кілька десятків мільйонів зірок (звичайним оком можна побачити трохи більше 5000).
Максимальна висота телескопа з монтуванням становить близько 130 см від землі, що дозволяє вести комфортні спостереження, сидячи поруч із ним.